Объявление форума
Регистрация отключена. Сообщения отправляйте на электронную почту- valvic23@gmail.com

Бонус

...експерименти щодо Україномовного викладення "ОПУСІВ"...
Ответить
Аватара пользователя
valvic
Основатель форума
Сообщения: 237
Зарегистрирован: 07 авг 2017, 08:44

Бонус

Сообщение valvic » 01 окт 2017, 18:33

БОНУС

... Оце так собі було... ...От коли онучок було зовсім маленьким, як він добре їв!!! Поставить, бувало, матуся тарілку величезну із супом, і ложкою так швиденько в ротик маляті суп і заливає. Тільки і устигало дитинча його заковтувати та ротик відкривати. Я все дивувався - тарілка така величезна була, і каші було так багато... І куди воно в маля влазило???
....Ішов час, хлопчик підріс, почав їжею перебирати, коверзувати. Почав шукати приводи, як "вислизнути" від приймання корисної, але не дуже смачної їжі.
... До кінця першого п'ятиліття свідомого життя онук випрацював ряд технологічних підходів по ухилянню від приймання їжі...
....Як справа під обід, в онука з'являється безліч причин, щоб у цій процедурі не брати участь. То піраміду якусь будує і .. сильно зайнятий, не до обіду мовляв!!!, ... то малюнок малює, ... то ще якісь невідкладні й екстрені справи вирішує.
...Мало того, коли сяде онук за стіл, інші примхи з'являються, приміром, прагне отут-же подивитися по DWD - програвачу фільм документальний із циклу " Про себе, любимого", причому тут, на кухні. У випадку задоволення примхи знехотя починає мусолити вилкою в їжі та імітувати приймання їжі.
....І коли дідусеві, у якого здають нерви, набридає, і він чогось (необразливого) скаже, так онук сходу входить в "раж", говорить своє горезвісне:"Я с тобою не дружу!" і найкоротшим шляхом ( під столом) жваво змотується з кухні. Звісно, бабуся та дорослий синуля дідуся ВВ "оформляють" винуватим у всіх бідах, і намагаються "перемкнути" процедуру годування онука ... на цього бідного дідуся.
....Зробивши вірні висновки, дід Вітя під час обіду та "обідніх баталій" почав поводитися нижче трави й тихіше води. Так собі, потихеньку присів, мовчазно та швиденько наївся борщу ... або ще чого там належить, і до розвитку "кризових процесів" нишком змотується з кухні...
...А це позавчора син винайшов нову технологію годування, оголосивши онукові, що якщо він з'їсть усього ТРИ ложки борщу, то отримає подаруночок - шоколадку.
....У цей день, під час обіду кожний зайнявся своєю справою - дід Вітя, той швиденько та завзято почав сьорбати свій борщ, дотримуючись тиші, і не здійснюючи зайвих рухів, щоб не спровокувати онука на яку-небудь "відмовну" провокацію. Син, той персонально почав годувати онука з розрахунку "упхнути" тарілку борщу в три ложки...
... Перша ложка так і іменувалася "ОДИН". Друга ложка борщу для онука теж мала невинну назву "ДВА". А от далі пішли провокації з боку татуся... Чергова ложка називалася "Два з кісточкою", потім "Два із четвертинкою", "Два з третиною" і так далі. Звісно, передбачалося, що остання ложка борщу для онука буде мати символічний рахунок "ТРИ".
....Онук якось захопився цією грою й почав (нарешті) їсти без особливого супротиву, зрідка поглядаючи на дідуся та очікуючи якогось приводу, щоб "піти у відмову".
....Але, дідусь теж не ликом шитий!!! ... їсть тихо й мирно, нічого не коментує, нікого не чіпає, що взагалі-те на нього не схоже.
...Тільки от дивлюся, ...онук якось притих, жує свій борщ під акомпанемент рахунку таточка та ... так пильно й уважно поглядає на мене... От почуваю, щось зараз відбудеться!!! А от що відбудеться, не розумію... Тому, стиснувшись, сиджу мовчки вичірпую ложкою свою персональну дозу борщу... Звісно, ніхто мені ні в чому не підіграє, усі сподіваються що дід і без "лічильника ложок" ... як небудь упорається...
...Закінчили приймання борщу синхронно я й онук. Онук отут-же одержав обіцяний гонорар - шоколадку, мовчки пильно на мене подивився, та серйозно висловився усьому навколишньому середовищу: "Так! ...кривдите ВИ діда Вітю!!", а на здивовані погляди бабусі й таточка продовжив свою тезу" ... Я от три ложки борщу з'їв - і мені шоколадку!!! ... а от дід Вітя з'їв аж цілих двадцять вісім ложок борщу !!!- ... і ніяких БОНУСІВ!!!".
... Від такого філософствування онука із уживанням "крутого" іноземного слова бабуся аж оніміла. Коли оніміння пройшло, бабуся ласкаво вимовила, поглядаючи на свого дідуся:"...Я дідусеві Бонус надам ... чарочку наллю!!! ...потім, як-небудь, ... може бути...".
...От, завдяки онукові я з нетерпінням чекаю від бабусі БОНУС, ...під час обіду старанно їм усе що подають, і подумки підраховую кількість з'їдених ложок борщу...
...Либонь Бабуся мені БОНУС у вигляді чарочки і надасть... колись небудь, ... може бути... якось...
....Чекаю з нетерпінням...
============
Мається російськомовна версія:
viewtopic.php?f=21&t=104

Ответить