Объявление форума
Регистрация отключена. Сообщения отправляйте на электронную почту!!! Адрес указан на Форуме

Похід на "ТИ"

Ответить
Аватара пользователя
valvic
Основатель форума
Сообщения: 221
Зарегистрирован: 07 авг 2017, 08:44

Похід на "ТИ"

Сообщение valvic » 05 янв 2020, 08:28

ПОХІД на "ТИ" ... можете не вірити, але !!!...
...Всім відомо, що в кожному селі є особливості в устоях.
...Як я змалку запам'ятав, до різних людей по - різному ставилися. Кого-то звали Петром, кого-то Миколою, кого-то просто, Петя, кого-то пестливо Володенька, а деяких Олексій Григорович (в нашому селі-хуторі їх було три), Микола Семенович та інше.
...Тобто кожен мав свій іменний статус. Мало того, у деяких як з дитинства прилипало "ім’ячко", так воно до смерті його і супроводжувало.
...Те ж саме і стосується звернення "Ти", або "Ви". Це вже як по життю виходило у кого. З одним, як з дитинства заведеться, на "ТИ" - до смерті, другий, як-то викручується, статус змінюється (в тому числі і від соціального стану). От сходи та звернися на "ТИ" до колгоспного бригадира, і назви його Миколкою, а не Миколою Андрійовичем, то «вік волі» тобто зерна і добрив не бачити.
...Це і зрозуміло, зі зміною номенклатури змінюється і статус.
...А як бути з простими смертними?
...По сусідству, праворуч від нас, жив дід Вітюня. Скільки пам'ятаю, до нього зверталися на ТИ і по "Вітюні". Маленьким хлопчиком я сильно з цього дивувався і не розумів, дідусь був добрий, чуйний, всі в селі його поважали, але ...От не склалося у нього з іміджем. Вітюня і все! Так все життя і прожив Вітюнею.
...По сусідству, через два двори зліва, жила сім'я Івана Кіндратовича, четвертою дитиною у яких був Петя. Слабенька така, непримітна дитинка. Як відомо до останніх дітей ставляться лагідніше, ніж до інших, тому його звали змалку Петюньчик, ...Петюньчик ось і все!
...Дитячі та шкільні роки пройшли у Петі під цим іміджем, і ніщо не віщувало його зміни. Звісно, з таким іменем перехід на престижне "ВИ» не передбачався однозначно.
...Мали відбутися Петі все життя і старість подібні дідові Вихтору.
...Все змінили Радянські Збройні Сили. Петя пішов в армію, потрапив в десантуру і прийшов в званні сержанта - з посади командира відділення. Звісно, був стрункий, підтягнутий і фізично розвинений (не те, що нинішнє покоління). А тут - "Петюня"...
...На першій же вечірці-танцях біля сільського клубу Петюня заявив, що якщо хто-то йому "ТИ"-кне, і звернеться не як до Петра Івановича, то, ...то, ...то він застосує заходи фізичного роз'яснювального впливу, простіше кажучи, просто наб'є морду.
...Інформація була сприйнята як-то ніяк, думали жартує.
...Але не так сталося - не те було! Петюня пішов в похід на "ТИ"!
...Періодично в селі підростаюче покоління чоловічої статі (особливо те, що не служило в армії) почало з'являтися з деформованими портретами.
...І хоча швидкість поширення інформації в сільському середовищі перевищує швидкість Інтернету, ніхто не може толком зрозуміти того, що відбувається. Аж дивно, отримав по «портрету» і мовчок. Нема викиду інформації!!!
...Зрештою хтось "проколовся", інформація миттєво поширилася по локальній сільській мережі і за її межами, всі якось призадумалися.
...З одного боку, на рівному місці отримувати по пиці не хочеться, тим більше, що якщо Петю шанобливо (на ВИ та ще Петром Івановичем) про щось попросиш, ніколи не відмовить. А з іншого боку це, як його, ...«інертність мислення».
...Пара-трійка ще найбільш інертно-мислячих односельчан отримала ліхтарі - "підглазники", і якось все почало устаканюватися.
...Спочатку молодь всерйоз, а більш старе покоління напівжартома почали Петюню називати на "ВИ" і Петром Івановичем. А потім якось все це і прижилося. Похід на "ТИ" завершився вдало.
...Так і живе в нашому селі дід Петро Іванович, якому в житті судилося бути Петюнею.

...З цього випливає, що соціальний статус і особистісний імідж в деяких випадках досягається елементарним мордобоєм...

Ответить